Tipy na dárky a dárkové balení - radost z balení

Velikonoční balíčky slepička a zajíček ze svačinových pytlíků

Pro malé koledníky můžete velice jednoduše vyrobit balíčky ve tvaru zajíčka nebo slepičky. Použijete k tomu obyčejné svačinové pytlíky. Jsou menší a vejde se do nich akorát 1-2 vajíčka plus nějaká ta menší sladkost nebo muffin.

Slepice se vyrobí jednoduše. Pytlík se nahoře několikrát zahne, na jednu stranu se přilepí zobáček a na druhou ocásek. Můžete ho vyrobit z proužků papíru nebo použít opravdová peříčka. Nahoru přilepíte hřebínek a pak už jen dokreslíte oko. Já místo lepidla použila na ocas a hřebínek sešívačku.

Druhou variantou jsou zajíčci. Tady si musíte pomoci vystřižením „véčka“ na uši. Nejdříve jsem ale ustřihla delší záložku. Ta mi při prvním pokusu u oušek překážela.

Po naplnění pytlík stáhneme těsně pod vystřiženou špičkou a ještě předtím srovnáme „uši“ Je to trochu pracnější než se zdá, ale výsledek za to stojí. Na pytlík pak můžete domalovat puntíky, aby byl veselejší. Dá se nakreslit i zaječí obličej, ale to doporučuji ještě předtím, než pytlík naplníte. A tady je výsledek.

Na blogu Radost z balení najdete nápady a tipy od samotné autorky webu i ukázky a inspirace dalších nadšenců do balení dárků a příprav nevšedních okamžiků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů