Tipy na dárky a dárkové balení - radost z balení

Ustřižená taška na lahev jako dárková taštička pro kamarádku

„Mami, Emička má oslavu příští víkend, ale teď slaví narozeniny s rodinou na zahradě a pozvala mě, mám tam přijít v sobotu po obědě.“.

Fajn, dárek máme připravený, tak teď ho jen zabalit. To zvládneme v sobotu dopoledne… „Mami,  já bych chtěla ten dárek předat v dárkové taštičce.“

Fajn, dárkových taštiček máme několik, určitě nějakou vybereme… Ale vznikl problém! Buď byla moc malá nebo moc široká a nebo krátká. Nejlépe by se hodila ta s květinovým vzorem, jenže to je taška na lahev. Potřebovala by zkrátit. Proč ne … Upravila jsem ji během několika minut.

Zkrátila jsem ji celkem asi o 9 cm. Nejprve jsem ustřihla vršek -5cm, sundala tkaloun a na přání dcery jsem upravila cedulku pro přání nebo jmenovku – vystřihla jsem z ní srdíčko :o)

 

 

 

 

Rohy jsem pak nastřihla asi 4 cm (taštička se tak zkrátí jak jsme potřebovali, celkem o 9cm)

 

 

 

 

Nastřižené části jsem ohnula dovnitř.

 

 

 

 

Ze čtvrtky nebo z jakéhokoliv tvrdšího papíru jsem vystřihla dva proužky odpovídající šířce taštičky a velikosti zahnuté delší části.

 

 


Tyto proužky jsem pak vlepila na kraj vnitřní ohnuté delší části dárkové tašky. Proužky jsou nutné jako výztuha.

 

 

 


Následně jsem ohnula záložku dovnitř a přilepila. To samé i na druhé straně. Kolíčkama zajistila z obou stran a nechala zaschnout. To samé pak provedeme i na bocích (bez výstuže).

 

 

 

Po zaschnutí jsem udělala děrovačkou otvory na tkaloun. Dírky se dají udělat i nůžtičkami na nechty a musí být dostatečně velké, aby se jimi dal bez problémů protáhnout odpovídající provázek (tkaloun).

 

 

 

 

Nakonec jsem protáhla provázek, navlékla jmenovku, vše zauzlovala a taštička nových rozměrů byla na světě :o)

Na blogu Radost z balení najdete nápady a tipy od samotné autorky webu i ukázky a inspirace dalších nadšenců do balení dárků a příprav nevšedních okamžiků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.