Tipy na dárky a dárkové balení - radost z balení

Pomerančové zmrzlinové pohárky

Mmmm, ta zmrzlina je dobrá a jak krásně voní …

Nabídněte zmrzlinu netradičně v pohárcích z pomerančové kůry. Ještě lepší je, když pohárky necháte vychladit v lednicčce.

Nechala jsem se inspirovat na internetu pohárky z citrónu. A protože u nás se pomeranče konzumují jen když se z nich vymačká šťáva, využíváme teď i kůru, i když jen na jedno použití. A jak na to? Doporučuji pomeranč nejdříve pořádně omýt. Pak každou půlku vymačkáte – nejlépe na ručním lisu a potom sloupnete vnitřní vymačkanou část. Prstem odloupnete část od okraje a pak už to jde poměrně dobře. Pozor, aby jste nevyloupli dole uprostřed dirku. To by pak zmrzlina protékala.

Pohárky nechte zchladit v lednici.

A co s vymačkanou šťávou? My jí používáme do smoothie, ale dá se z ní udělat i výborný ozvěžující nápoj – zředíte ji s vodou, přidáte mátu a pár kapek citrónu.

Moje děti zmrzlinu z pomerančového pohárku milují. Doporučuji i na dětskou narozeninovou párty. A teď už nezbývá než popřát:

 

Na blogu Radost z balení najdete nápady a tipy od samotné autorky webu i ukázky a inspirace dalších nadšenců do balení dárků a příprav nevšedních okamžiků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů