Tipy na dárky a dárkové balení - radost z balení

Jak darovat knihu nebo diář

Dárkové balení s papírovým brkem mě zaujalo hned na první pohled. Okamžitě mě napadlo, že bych takto stylově darovala knížku. Brko se totiž může po rozbalení využít i jako záložka. A protože se dříve brka používala jako pera na psaní, perfektně se tento typ dárkového balení hodí i pokud chcete někomu darovat diář.

Jediné, co mě trochu zarazilo byl ten složitý tvar. Namalovat a pak ještě vystřihnout tak nepravidelné obrysy dá spoustu práce. Posuďte sami.

Vymyslela jsem proto SNADNĚJŠÍ ŘEŠENÍ.

Nakreslíte a vystřihnete si jednoduchý tvar peří, jako například tyto:

V půlce tvar přehnete. Pokud je do oblouku, ohnete od špičky doprostřed a pak od druhého konce, tak aby se oba ohyby uprostřed tvaru sešly.

A už stačí jen našikmo nastříhat cca 1-2mm tenké proužky z každé strany. U vzorovaného papíru doporučuji střihat na jednobarevné straně. Lépe na to uvidíte. A pokud se vám líbí i otřepy (mezery) u papírového brka, jednoduše je kamkoliv do tvaru špičky vystřihněte. Jde to i do už prostřihaného brka.

A tady ještě další inspirace z internetu:

Taky se vám tento nápad líbí? Je to sice trochu víc práce při balení dárků, ale výsledek za to stojí.

Na blogu Radost z balení najdete nápady a tipy od samotné autorky webu i ukázky a inspirace dalších nadšenců do balení dárků a příprav nevšedních okamžiků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů