Tipy na dárky a dárkové balení - radost z balení

Dárek v krabici od robota? Obraťte obal naruby.

Taky to znáte? Máte dárek, který jste sami vyrobili nebo koupili v jednoduchém obalu a teď Vás čeká dlouhá cesta za oslavencem. Krabice by se hodila. … A ta od toho malého kuchyňského robota je na to jako dělaná.

Takhle moje dcera vyrobila krásný dárek z keramiky, který jsme vezli babičce a dědovi. Měla velký strach, že se cestou rozbije. Kde ale narychlo vzít nějakou krabici? Napadlo mě využít krabici od mixéru, která se shodou okolností na vyrobený dárek přesně hodila. A právě proto jsme se s dcerkou rozhodly, že nebude jen pro převoz, že v ní dárek i předá. Jen ji trochu upravíme. Jak? Obrátím ji naruby …

Opatrně jsem oddělila slepený bok. Můžete k tomu použít i ostřejší nůž. Pak jsem všechny ohyby přeložila do protisměru a jednoduše zase krabici na boku slepila. Stačí obyčejným lepidlem na papír. Doporučuji tentokrát dát lepící klopku nikoli dovnitř, ale nahoru, aby nebyly vidět otřepy, které vznikly jejím odlepením. Lepenou část zatěžkáme než lepidlo zaschne a pak už se můžeme radovat z nové krabice :o) Teď už jen zbývá zabalit ji do dárkového balení.

Takto můžeme upravit (obrátit) jakoukoli krabici s potiskem. Jen doporučuji vybírat ty, které jsou lepené jen na boku. Pokud by bylo lepené i dno, byla by její úprava mnohem složitější.

Docela pěkná krabička, co říkáte? ;o)

Na blogu Radost z balení najdete nápady a tipy od samotné autorky webu i ukázky a inspirace dalších nadšenců do balení dárků a příprav nevšedních okamžiků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů